טכנולוגיה וחדשנות
01/02/2024

העתיד החכם של תקשורת עסקית: פלטפורמות AI ופתרונות אינטגרציה

https://imagedelivery.net/96rXur4ZJ5lf0RWFpqlHvQ/8a05f31b-0e5d-4a83-dede-d57b5ab44900/public
אלכס פרידמן- סמנכ"ל שיווק ומכירות
9 דקות

מבוא לעולם ה AI בתקשורת העסקית

 

בעולם העסקי כיום, בינה מלאכותית (AI) היא לא רק מושג טכנולוגי חדשני, אלא גם כלי קריטי בשיפור ובצמיחה של תקשורת עסקית בארגון שלך. כלי AI מאפשרים ניתוח מתקדם ומהיר מאד של תהליכים עסקיים, הבנה עמוקה של התנהגויות לקוחות, ומענה אוטומטי ואינטליגנטי לצרכים שונים. על ידי שילוב כלי AI במערכות תקשורת עסקיות, ארגונים מסוגלים להפוך את האינטראקציות עם לקוחות ליותר אישיות, מדויקות ויעילות.

תובנות מתקדמות דרך ניתוח מסד נתונים מאוחד

חשוב להבין כי יצירת ממסד נתונים מלא לניתוח הוא מרכיב מהותי על מנת לרתום את יכולות כלי הAI לביצוע ניתוח לפי הלוגיקה העסקית של כל ארגון. החיבור בין פתרונות המרכזיה הטלפונית הארגונית אל מערכת המידע הCRM וניתוח משולב של נתונים אלו מניב את התוצאות הרצויות.

השימוש בכלי AI בתהליכי ניתוח נתונים מאפשר לעסקים להבין טוב יותר את התנהגות הלקוחות ואת הצרכים שלהם. על ידי ניתוח רחב של נתוני ההתקשורת איתם, עסקים יכולים לזהות דפוסים, מגמות והעדפות, מה שמאפשר להם להתאים את השירותים והמוצרים שלהם לדרישות השוק המשתנות.

שיפור השירות והתמיכה ללקוחות

AI משמש גם ככלי לשיפור השירות והתמיכה ללקוחות. על ידי שימוש בטכנולוגיות כמו צ'אטבוטים מבוססי AI, מערכות IVR אוטומטיות ומתקדמות, ערוצי שירות עצמי וחיבור לערוצי התקשרות נוספים מעניקים לעסקים את האפשרות לספק מענה מהיר ויעיל, בכל רגע נתון, מכל מקום, גם מחוץ לשעות העבודה.

אינטליגנציה מלאכותית לזיהוי והבנת הלקוח

הטכנולוגיה מאפשרת זיהוי והבנת קול הלקוח בצורה חכמה. זיהוי דיבור באמצעות Speech-to-text, תמלול השיחה וסיכום שלה, יחד עם האפשרות לשלוח את המידע ישירות למערכת המידע הארגונית מאפשרים למערכת להבין ולהגיב בצורה מדוייקת לצרכים האמיתיים של הלקוח.

 

הקשר בין AI לחוויית הלקוח

השילוב של כלי AI בתקשורת עסקית תורם להעשרת חוויית הלקוח. שימוש בפתרון תקשורת עסקית מתקדם הכולל אינטגרציה לכלי AI ומערכות המידע משפרת את האינטראקציה עם לקוח, מקצרת אותה ויוצרת דרך פשוטה לקיים את הקשר בכל ערוץ לבחירתו של הפונה. על ידי הצגת פתרונות מותאמים אישית ותגובות מהירות, לקוחות מרגישים שהם מקבלים שירות אישי וערכי יותר.

 

חדשנות ויצירתיות בשימוש בAI

התוצרים של התהליכים המוטמעים בארגון יחד עם הכלים הנ"ל והשימוש בAI בתקשורת עסקית מציע פוטנציאל רב לחדשנות ויצירתיות. על ידי שילוב פתרונות AI חדשים, עסקים יכולים לחדש ולשפר את התקשורת עם לקוחותיהם בדרכים שלא היו אפשריות קודם לכן. המציאות החדשה יוצרת נאמנות גבוהה יותר למותג ומשרה ביטחון כי הפתרון שהלקוח בחר הוא הטוב ביותר.

 

future of voip1

 

 

 

השפעת ה AI על מרכזיות וירטואליות בענן ועל מוקדי שירות ותמיכה

 

בינה מלאכותית (AI) משנה את פני המרכזיות בענן ומערכות מוקדי השירות והמכירה בצורה יוצאת דופן. בעזרת AI, מערכות אלו מתפתחות ממערכות סטטיות לפתרונות דינמיים ופרואקטיביים המספקים שירות מותאם אישית, הדורש פחות משאבים בכל התקשרות ומאפשר ייעילות גבוהה ביותר ויוצר ניהול כוח אדם נכון יותר לארגון.

 

שילוב AI ומרכזיה בענן

השילוב של AI עם פתרון של מרכזיה בענן מאפשר לעסקים להגיב במהירות וביעילות לשינויים בדרכי ההתקשרות של הלקוחות המשתנים כל הזמן. הדרך לצלוח אתגר זה כולל אוטומציה של תהליכים כגון הפניית שיחות, זיהוי שפה, תמלול שיחה, חיבור למערכות המידע, זיהוי וניהול הפניות מערוצי מדיה שונים ויכולת לאגד את כולם לכדי תגובה מותאמת לצרכי הלקוח ולפי הפרופיל שלו במערכות המידע.

 

פתרונות AI למוקדי שירות ומכירה

מוקדים רבים מחפשים פתרונות מגוונים באמצעות AI כדי לשפר את איכות השירות ולהגביר את איכות שימור הלקוחות. צ'אטבוטים מבוססי AI ומענה קולי לשירות עצמי מאפשרים פתרון מרבית הפניות באופן אוטומטי ומיידי. שאר הלקוחות הפונים בנושאים מורכבים או אישיים יותר יגיעו למענה של הנציגים במוקד לאחר זיהוי ואבחון מול מערכות המידע, בזמן קצר יותר ועם כלל המידע הנחוץ להתחיל בטיפול בפנייתם.

 

הגדלת שביעות רצון הלקוח

על ידי שימוש בAI, מוקדי שירות ומכירה יכולים להגדיל את היעילות ולשפר את שביעות רצון הלקוח. הטכנולוגיה מאפשרת לזהות צרכים בזמן אמת, לאתר את הפתרון הנדרש עוד לפני המענה לספק פתרון מהיר ואפקטיבי. חווית הלקוח משתדרגת משמעותית ומאפשרת לו לקבל ערך מוסף מהחברה שממנה הוא רכש שירותים.

ניתוח ובקרה בזמן אמת

AI מספק כלים לניתוח ופיקוח בזמן אמת על התקשורת במוקדים ומאפשר לארגונים לזהות בעיות ולשפר את התהליכים באופן מתמשך. התובנה המשמעותית ביותר היא שאין זה מספיק לעשות שימוש בכלים הללו על מערכות המידע אלא יש לשלב אותם בצורה ישירה עם שיחות הטלפון שהלקוח ביצע עם הארגון. שילוב של הקלטות השיחה וטיוב הנתונים במערכת המידע תניב יכולת ליחצן את הנתונים בדשבורדים מתקדמים למנהלים ולהגדיר אותם בהתאם לפלט הרצוי לתצוגה בכל אחת מהמחלקות.

 

תחזיות עתידיות

בעזרת AI, מוקדים יהיו מסוגלים לנתח נתונים היסטוריים ולבנות תחזיות על התנהגות הלקוחות. זה מאפשר להתאים את השירותים והתהליכים לדרישות המחר ולהקדים תגובה לשינויים בשוק. ככל שהארגון ערוך יותר לציפיות השירות של הלקוחות שלו, כך רמת השירות שיספק ללקוחות שלו תהיה טובה יותר.


אינטגרציות מתקדמות: מחברים טכנולוגיות לעסקים חכמים

 

האינטגרציה של מערכות המידע לבין תקשורת עסקית הן מרכיב קריטי להצלחת כל עסק והינו שירות בסיסי שכל ארגון יידרש להטמיע. היכולת לחבר בין מערכות המידע לבין שיחות הטלפון עם הלקוחות ולהשתמש במידע בצורה יעילה, מעניקה יתרונות תחרותיים רבים ויכולת ליצור מסד נתונים מלא של הלקוח במהלך חייו כצרכן השירותים בחברה.

 

חיבוריות בין מערכות שונות

 

אינטגרציה מאפשרת לעסקים לחבר בין מערכות תקשורת, מערכות מידע ופלטפורמות ניהול לקוחות באופן חלק ואפקטיבי, מה שמבטיח זרימה, שמירה ותיעוד של מידע. ספק התקשורת העסקית חייב להיות מסוגל להתממשק עם כמה שיותר מערכות מידע, מערכות רב ערוציות ופלטפורמות אוטומציה כדי לאפשר לכל סוג ארגון למקסם את היכולות של האינטראקציה עם הלקוח. מעבר לכך, ככל שעובר הזמן, מתן שירות, תחזוקה ושדרוגים לאינטגרציות הוא מרכיב חובה בכל פתרון תקשורת עסקית במציאות המשתנה של היום.

                       

שיפור תהליכי עבודה


על ידי אינטגרציה, ניתן לבצע אוטומציות לתהליכים עסקיים רבים, מה שמשפר את יעילות העבודה ומקטין את הסיכוי לטעויות. זה כולל אינטגרציה של כלים אנליטיים לניתוח נתונים, זיהוי לקוחות מראש, הנגשת מידע לנציג או לעובד עוד לפני קבלת השיחה, מקצר את זמני הלימוד של העובדים ומאפשר להם עצמאות רבה יותר על מנת שאלו יקבלו תובנות נכונות לטיפול בפניית המתקשר.

 

שילוב טכנולוגיות חדשניות


האינטגרציה מאפשרת גם להשתמש בטכנולוגיות חדשניות כמו AI וכלי Big Data, המשמעות היא קיצור זמני ניתוח הנתונים, יצירת תוצרים נכונים יותר והפצתם לכל ערוץ רלוונטי להתקשרות מול הלקוח לצורך שיפור השירות והפעילות העסקית.

 

ניהול יעיל של משאבים

אינטגרציה מלאה מביאה לניהול יעיל יותר של משאבים, המשמעות היא קיצור משך טיפול, תפוקות גבוהות יותר של עובדים וחיסכון לטווח ארוך בהשקעת משאבים לגדילה של הפעילות. היא מאפשרת לעסקים למקסם את הפרודוקטיביות ולהגדיל את הרווחיות בעבודה משולבת עם מערכות התקשורת העסקית בארגון.

 

תמיכה בשקיפות עסקית

אינטגרציה מתקדמת תומכת בשקיפות עסקית על ידי הצגת גישה מתואמת ומאוחדת לכל המערכות והפלטפורמות העסקיות במקום אחד. כל מנהל יחידה בארגון יוכל לגשת בצורה מאובטחת, מממודרת ורלוונטית לניתוח הפעילות העסקית של המחלקה שלו. להציג רק את הפעילות הרלוונטית למנהל הוא כלי רב עוצמה המשפר את התפוקות שלו כלפי ההנהלה הבכירה וכלפי העובדים שלו.

 

future of voip 3

 

אוטומציה בתקשורת העסקית: יעילות, דיוק וחדשנות

 

אוטומציה בפתרון תקשורת עסקית היא מרכיב חשוב בשיפור תהליכים ובמתן שירות לקוחות. היא מאפשרת לעסקים להיות יעילים יותר, להגדיל את אחוז המענה לפניות, להשיג לקוחות רבים בו זמנית ולהנגיש תצורת שירות חדשנית בניהול התקשורת עם הלקוחות של הארגון.

 

שיפור יעילות העבודה

אוטומציה מאפשרת לעסקים למקסם את היעילות בתהליכי העבודה. זה כולל אוטומציה של תהליכים כמו ניתוב שיחות מתקדם ומותאם לקוח, ניהול משימות אוטומטי במערכות המידע וערוצי התקשרות נוספים ועוד, מה שמקטין את הזמן הנדרש לביצוע משימות ידניות.

דיוק ואיכות בעבודה

השימוש באוטומציה עסקית מביאה לפחות שגיאות ולדיוק פעולות רב יותר בעבודה. מערכות אוטומטיות יכולות לעבד נתונים במהירות ובצורה מדויקת, מה שמשפר את איכות השירות.

 

חדשנות בשימוש בטכנולוגיה

אוטומציה מאפשרת לעסקים לחדש ולהתפתח באמצעות שימוש בטכנולוגיות חדשות. זה מאפשר לארגון לרתום את הכלים אשר ברשותו ולהציע שירותים ומוצרים יותר מתקדמים ולהיות בחזית החדשנות בתחום.

 

אוטומציה ושביעות רצון הלקוח

בעזרת אוטומציה, ניתן לשפר את שביעות רצון הלקוח. מענה אוטומטי וטיוב נתונים מהיר לשאלות ובקשות מבטיח חוויית שירות טובה יותר. תארו לכם כי לקוח לא צריך להקיש שום דבר כאשר הוא נכנס לנתב השיחות ולהגיע למחלקה הרלוונטית, או לחלופין, אין צורך שהלקוח יסביר לנו שוב את הבעיה ולמה הוא פנה בפעם האחרונה. מצדו השני, העובד לא צריך להחזיק את הלקוח על הקו ולבצע את כלל הבירורים הללו. הכול מונגש לו למסך העבודה ולפני שהתחיל טיפול בפניית הלקוח.

 

אוטומציה ככלי ליצירת בידול בשוק תחרותי

השילוב של אוטומציה בעסק מסייע לך להיות יותר תחרותי בשוק. על ידי חיסכון בזמן ומשאבים, עסקים יכולים להתמקד בחדשנות ובפיתוח.

 

future of voip 4

עתיד תקשורת העסקית: מגמות ותחזיות

במבט אל עתיד התקשורת העסקית, ניתן לראות את ההשפעה המתמשכת והגוברת של טכנולוגיות כמו AI, אוטומציה, ואינטגרציות. המגמות האלו מצביעות על הכיוונים הרבים שבהם יתפתחו מערכות התקשורת העסקית.

 

השפעת הAI והאוטומציה על העתיד

בעתיד, AI ואוטומציות יהיו מרכיבים עיקריים בכל היבט של תקשורת עסקית. הם יאפשרו יעילות גבוהה יותר, שירות לקוחות מתקדם, וחדשנות בפתרונות התקשורת. הלקוחות יידרשו וייצפו לקבל שירות באמצעות הכלים הללו והפלטפורמות השונות וארגונים שלא ירתמו פתרונות תומכים וכאלו המשדרגים את הפתרונות כל הזמן. יישארו מאחור.

 

תחזיות לגבי אינטגרציות עתידיות

אנו צופים התממשקות רחבה יותר של מערכות ופלטפורמות עם טכנולוגיות חדשניות. האינטגרציה המתקדמת של פתרונות טכנולוגיים שונים תביא לניהול עסקי יעיל ומאוחד יותר. אנו פוגשים זאת כל יום. כל ארגון מחזיק את קובץ הדרישות והציפיות שלו לשפר את העסק ולעשות שימוש נרחב יותר במערכות אשר לרשותו. אין מנוס מבדיקת הפתרונות הקיימים והיערכותם להתממשקות נרחבת ככל הניתן מול כל מערכת ארגונית שקיימת ותקום בתקופה הקרובה.

 

חדשנות ויצירתיות בעיצוב פתרונות תקשורת

מערכות ופתרונות תקשורת עסקית ימשיכו להיות מונעים על ידי חדשנות ויצירתיות. עסקים ימציאו שיטות חדשות ויצירתיות לקיים תקשורת עם לקוחותיהם. ועל ספקי הפתרונות להתאים את המוצרים שלהם לדרישות השוק. כל פתרון תקשורת עסקית חייב להיות מעורב בקהילות הפיתוח בארץ ובעולם, להבין אילו כלים ופלטפורמות קמות לטובת הלקוחות שלהם, וכמובן לחבור ולבצע חיבור מלא ככל הניתן על מנת לענות לצרכים של הלקוחות המגוונים.

 

התמקדות בחוויית הלקוח

המיקוד של תקשורת עסקית היא החוויה של הלקוח. טכנולוגיות ימשיכו להתפתח במטרה להעניק שירות אישי ומותאם לצרכים הייחודיים של כל לקוח. זאת על מנת לבדל את הארגון ממתחריו ולשפר את אחוזי השימור.

 

הכנה לשינויים עתידיים

בעלי עסקים אשר יכינו את עצמם לשינויים העתידיים בתחום התקשורת העסקית יהנו מהתוצאות ראשונים ויפתחו פער על המתחברים. זה כולל השקעה בפיתוח טכנולוגיות, חשיבה קדימה והכנה לתמורות בשוק.

 

future of voip 5

 

סיכום ומבט לעתיד

בעידן שבו הטכנולוגיה משתנה בקצב מסחרר, התקשורת העסקית לא מצליחה לעמוד בפער. חברות המספקות תקשורת עסקית בענן חייבות להירתם בשילוב של AI, אוטומציה, ואינטגרציות בפתרון שלהן. אינספור יתרונות כגון יעילות גבוהה יותר, שיפור שירות לקוחות ופתיחת הזדמנויות חדשות לחדשנות. כאשר אנו מביטים קדימה, נראה שהעתיד יהיה מלא בהתפתחויות מרגשות שישנו את פני התקשורת העסקית כפי שאנו מכירים כיום. יבוא ויקום הOMNICHANEL האמיתי שמרכז בתור המתנה אחד את כלל הערוצים של התקשורת עם הלקוח ועסקים שישקיעו בטכנולוגיות המתקדמות הללו יהיו מצוידים היטב לקראת האתגרים וההזדמנויות של העתיד.

פתרון תקשורת היודע לבנות את עצמו מהלקוח כלפי מעלה, לשאוף לספק חווית לקוח וחווית משתמש קלים ונוחים ככל האפשר. המטרה בסוף היא לייצר ערך אמיתי באמצעות היכולות לכל ארגון בתחומו, כדי שהארגון יוכל לתרגם את היתרון הזה במתן שירות מיטבי.

אוטומציות לעסקים
אוטומציות
אינטגרציות למערכות מידע
אינטגרציה לCRM
AI קולי
AI לעסק

פוסטים נבחרים

מטוס נייר אדום

אם לא תרשמו, איך תגלו את החידושים ?

אם תרשמו, נדאג לשלוח לכם רק חדשות שמעניינות את העסק שלך