טכנולוגיה וחדשנות
28.9.2023

קו תמסורת: איך בוחרים את התשתית הטובה ביותר לעסק

https://www.voicenter.com/media/h2nmmdn5/עיצוב-ללא-שם.png
זאב אוליקר | CIO
6 דקות

קו תמסורת הוא מנוח שכדאי לכל עסק להכיר, אם אתם מעוניינים בביצועי תקשורת מיטביים. קו תמסורת מאפשר לחבר שני אתרים של העסק, תוך פתרון המגבלות של חיבורי האינטרנט הרגילים. זהו דבר חשוב מאוד מאחר שחיבורי אינטרנט שמוצעים באופן שגרתי לעסקים פשוט אינם מספיקים למטרות מסוימות – הפתרון לכך עשוי להיות קו תמסורת. אם כך, מדוע עסקים צריכים קו תמסורת? מהן האופציות הקיימות ומהם הטיפים לבחירת קווי תמסורת למחשבים? במאמר שלפניכם ניתן את כל התשובות.

למה עסקים צריכים קו תמסורת?

כרקע להסבר מה זה קו תמסורת, נזכיר כי עסקים מחפשים תמיד דרכים לשפר את ביצועי התקשורת שלהם. ליתר דיוק – הם חייבים להבטיח שהתקשורת מתבצעת בתיאום לדרישות מסוימות מבלי לרדת מתחת לרמת ביצועים מבוקשת שהוגדרה. לכן, בין היתר, עסקים פונים לצריכת שירותי עזר שונים, כגון שירותי ניהול רשתות אינטרנט וסייבר ארגוניים, זאת בין אם מדובר בתקשורת פנימית בתוך העסק, בין סניפי העסק או בינו לבין גורמים חיצוניים, למשל שירותי ענן (לחצו כאן לשירותי ענן מומלצים. כמו כן, מומלץ לגלוש אל עמוד הבית של חברת Voicenter). קו תמסורת הוא קו תקשורת מיוחד, אשר עסקים משתמשים בו כאשר הם עומדים בפני מגבלות חיבור אינטרנט רגיל ובעיקר שתי המגבלות האלה:

מהירות לא מובטחת

חיבור אינטרנט רגיל לא מבטיח רמת ביצועים מינימלית מוגדרת. קו תמסורת מסוגל לספק זאת באופן עקבי ואמין. היבט המהירות איננו הפרמטר היחידי בתקשורת, אבל הוא כמובן מרכזי וחשוב ביותר. בעסקים רבים התקשורת מסוג זה היא חלק מרכזי בפעילותם. אם היא לא מתפקדת טוב דיה, מתקבלים צווארי בקבוק בתקשורת המפריעים ברמה הטכנית ליעילות התקשורת וכך מפריעים להמשכיות העסקית.

מהירות העלאה והורדה שונות

יש הבדלים גדולים בין מהירויות ההעלאה וההורדה בקו אינטרנט רגיל. הדבר תואם לאופן הפעולה של משתמשי אינטרנט ביתיים ושל חלק מהעסקיים. כאשר דרושה קבלת נתונים מהירה מרשת האינטרנט, אך יש צורך חלש יותר בהעברת מידע מהעסק החוצה דרך האינטרנט. עסקים שרוצים לקבל מהירות אחידה בשני כיווני התקשורת זקוקים לפתרון מיוחד –

פתרון כזה, מספק קו התמסורת.

האופציות לתשתית תקשורת חיצונית לעסק

יש לא מעט אפשרויות מבחינת תשתיות תקשורת לעסקים. בהקשר שעליו אנחנו מדברים, בולטות האפשרויות האלה:

 

קו תמסורת

קו תמסורת עשוי בעצמו להיות מבוסס על טכנולוגיות שונות מעט. חלקן ישנות יותר וחלקן חדשות יותר, ולכן חשוב ומומלץ לקבל ייעוץ עדכני באשר למה כדאי לבחור בכל נקודת זמן.

 

שירות IPVPN

זו היא תשתית תקשורת מסוג Virtual Private Network, המצטיינת ביכולות מתקדמות מבחינות שונות וחשובות. תשתית זו בולטת כמובן בייחוד בהיבט האבטחה (רשת פרטית וירטואלית, הצפנה ועוד).

 

שירות Metro Ethernet

תשתית רשת על גבי סיבים אופטיים המציעה גמישות גדולה באפשרויות, כולל שילוב רשת IPVPN.

טיפים לבחירת קו תמסורת

הטיפים שלפניכם יסייעו לכם לבחור בסוג החיבור שמתאים לכם ביותר:

· אפיון דרישות – כמו תמיד, כדאי להתחיל מאיפיון מסודר ויסודי של מה בדיוק דרוש לכם. חשיבה וניתוח בשלב ראשוני זה, יאפשרו לכם לדעת בדיוק מרבי מה לחפש. כך גם תוכלו להחליט מה לא דרוש, באילו יכולות מתקדמות לא באמת תעשו שימוש או לא תשתמשו הרבה וכדומה.

· חשיבה לטווח הארוך – אפשר להפסיק שירות קו תמסורת ולעבור לשירות אחר, אך שינויים כאלה הם לא עניין של מה בכך. הרבה תלוי בבחירת שירות כזה ובהתארגנות סביבו ולכן לוקחים זאת כהחלטה לטווח ארוך. אם ההחלטה תתקבל בחוכמה, היא תחסוך לכם או לפחות תצמצם, את הצורך בביצוע שינויים מסורבלים בהמשך.

· עדכניות – חשוב שהטכנולוגיה שבוחרים תהיה עדכנית ומודרנית, כך שתוכלו להפיק ממנה את מרב התועלת. היא לא חייבת להיות החדשה ביותר, אך כדאי להיזהר מתשתיות ישנות מדי. למעשה, מצד אחד "החדשה ביותר" עשויה להיות לא בשלה מספיק, מצד שני טכנולוגיה שכבר התיישנה פעמים רבות עדיין זמינה ומוצעת בעולם התקשורת אך, כאמור, היא מיושנת ופחות מתאימה כמענה לדרישות העדכניות של עסקים – כך שכדאי להיות מחושבים מבחינה זו.

· פתיחות – חשוב שלא להיות כבולים לספק אחד. באופן דומה, כדאי לשים לב שלא להיות מוגבלים מבחינה טכנית בגלל מגבלות תאימות של תשתיות הרשת שבחרתם. הדבר מתחבר גם לטיפ העדכניות, מאחר שבכל דור חדש של טכנולוגיות עלולים להופיע ענייני חוסר תאימות לאחור.

· שיקולי עלות – עלויות מחשוב עסקי איכותי אינן נמוכות. באופן ספציפי, קו תמסורת הוא מעצם טבעו שירות יקר יותר מחיבור אינטרנט רגיל. לכן כדאי להתעמק בהיבטים הכספיים של החלופות שעומדות לרשותכם. אלה כמה דוגמאות לשיקולים הכספיים: עלויות ראשוניות (כגון עלויות ייעוץ או שינויים חד פעמיים שיידרשו), עלויות שוטפות של השירות וכן החזר ההשקעה שתקבלו מקו התמסורת (מהיבטו הכספי ככל שתוכלו להעריך זאת).

לסיכום

הבטיחו לעצמכם תפקוד עסקי מיטבי, בכך שתקפידו על תשתיות טכניות מתאימות ככל האפשר לאופי פעילותכם. בכל הנוגע לרישות, זה אומר בין השאר, להביא בחשבון תמיד את האפשרות של קו תמסורת.

פוסטים נבחרים

מטוס נייר אדום

אם לא תרשמו, איך תגלו את החידושים ?

אם תרשמו, נדאג לשלוח לכם רק חדשות שמעניינות את העסק שלך