שיפור חווית לקוח
13.9.2023

מספר טלפון ישראלי בחו"ל – איך זה עובד?

https://www.voicenter.com/media/r2ebq2ri/untitled-design-7.png
ניצן גוטמן | מנכ"ל מייסד-שותף
6 דקות

מספר ישראלי בחו"ל הוא מעין מספר טלפון מקומי בישראל, אך כזה שתוכלו להשתמש בו מכל מקום בעולם. מספר זה מאפשר למי שנמצאים בחו"ל להתקשר לישראל בלי עיסוק מסורבל של קידומות בין-לאומיות. באופן דומה ובאותה הפשטות הוא מאפשר גם להוציא אליכם שיחות מישראל. בכך הוא משנה מאוד את התמונה ביחס לאפשרויות שעמדו לרשותנו בעבר. היציאה לחו"ל, בעיקר עניין ה"נדידה" בין רשתות סלולר שונות ובין מדינות שונות, הייתה מורכבת מבחינה טכנית וגם מחירי השיחות בחו"ל גבוהים. אך היום שירות של מספר ישראלי בחו"ל מפשט את הדברים מאוד וגם מוזיל אותם. אם כך, איך הדבר עובד ומה חשוב לדעת? הינה כל הפרטים.

שירות מספר ישראלי בחו"ל

יש גישות שונות למימוש במספר ישראלי בחו"ל באופן נוח:

לבעלי פעילות רבה בחו"ל

בשביל חברות ישראליות שיש להן פעילות רבה בחו"ל, פתרון אטרקטיבי הוא לעיתים לרכוש שרות של SIM, אפליקציה ומספר ישראלי, כל זאת כחבילה מספק מקומי בחו"ל. כך יש כמה עזרים שונים במקביל שכל אחד מהם מתאים למצב אחר.

שיטת ה-Dual SIM

שימוש בשני שבבי SIM בטלפון במקביל או ב-SIM בודד ובו מוגדרים שני מספרים.

שירותים מתקדמים מבוססי ענן, VoIP ו-WebRTC שיחות שמבוצעות דרך שירותים בענן כגון מרכזייה בענן. VoIP (או nternet ProtocolVoice over I) היא טכנולוגיה ותיקה ונפוצה מאוד. Web Real-Time Communication (או WebRTC) היא שיטה חדשה יותר אשר מקדמת את נושא התקשורת דרך דפדפנים ואפליקציות.

VoIP ברשתות חברתיות

יש אפשרות לבצע שיחות קוליות דרך אפליקציות שונות, כגון וואטסאפ. במקרה כזה אין בכלל עניין של מספר ישראלי בחו"ל אלא מבצעים שיחות באמצעות VoIP.

מספר ישראלי בחו"ל – איך זה עובד?

כדי להבין כיצד זה עובד בפועל, כדאי להכיר כמה נקודות מפתח שיסייעו להבהיר ולחדד את התמונה:

· תשתיות קיימות – לרוב אצל האדם שזקוק לפתרון כזה או אצל ספקי התקשורת, יש כבר את רוב התשתיות שמאפשרות מימוש מהיר של הפתרונות השונים. זה אומר טלפונים סלולאריים מתקדמים, סטנדרטים בשלים ומגוונים לתקשורת דרך האינטרנט, רגולציות ומוסכמות בין-לאומיות באשר לתקשורת ועוד.

· התארגנות פשוטה – לרוב, פתרונות אלה גם מותאמים לטלפונים סלולאריים. במקרים אחרים יידרש טלפון IP. נקודה חשובה היא שאין צורך לרכוש SIM חדש ולעדכן את כל אנשי הקשר שלכם על המספר הזמני החדש או לנתב אליו בשירות "עקוב אחריי" (דבר שמוסיף לעלויות).

· שימוש פשוט – הפתרונות הטובים באמת מסוג זה עובדים בצורה חלקה ופשוטה ככל האפשר למי שמשתמשים בהם.

· חלק ממכלול – מספר ישראלי בחו"ל הוא חלק מאוסף שירותים מתקדמים שמתאפשרים היום, לצד מרכזייה בענן או מוקד טלפוני שגם הוא שירות בענן שכדאי להכיר.

· שירותים משלימים – יש גם לא מעט שירותי עזר משלימים מסביב לנושא מספר ישראלי בחו"ל. למשל לשירות חשוב של אבטחת מידע בעולם הטלפוניה.

מספר טלפון ישראלי בחו"ל – למי זה מתאים?

שירות מסוג זה עשוי להתאים במקרים רבים:

· למי שמבצעים שיחות רבות – למי שמתכננים נסיעה לחו"ל ומתכוונים לבצע שיחות רבות. דוגמה אופיינית עשויה להיות עסק ששולח את אנשיו לפעילות בחו"ל שגם דורשת תקשורת רבה מולם. במקרה כזה שירות של מספר טלפון ישראלי בחו"ל עשוי לסייע מאוד.

· למי שיוצאים לחו"ל לעיתים קרובות – אפשרות נוספת היא יציאות קבועות לחו"ל, שמובילות להוצאות סביב השיחות מצטברות לאורך השנה.

· למי שזקוקים לאיכות שיחה מיטבית – אשר אי אפשר תמיד להשיג כאשר מדברים באמצעות אפליקציות VoIP שונות.

· בהתאם לספק השירות שלכם – שירותים מסוג זה שמציע ספק תקשורת שאתם במילא לקוחותיו עשוי להתאים לכם יותר.

שאלות נפוצות

מה הקשר בין מספר ישראלי בחו"ל לשירותי ענן?

שירותי ענן עובדים דרך האינטרנט וכך גם תקשורת בשיטת VoIP. תודות לכך, זמינים שירותי תקשורת בענן שהם מבוססי VoIP. שירותים אלה ממנפים את הגמישות הרבה ואת התחכום שמתאפשרים באמצעות VoIP.

מה המחירים של שירות מספר ישראלי בחו"ל?

המחירים משתנים בין ספק לספק ובהתאם לחבילה שבוחרים. תוכלו לצפות לשלם עלות חד פעמית של 100 עד 150 ש"ח ולאחריה תשלום חודשי, שהוא לרוב בסדר גודל של 50 עד 100 ש"ח. בכל מקרה, צריך להביא בחשבון תשתיות שדרושות. לדוגמה, לא כל סמארטפון מתאים להתקנת SIM כפול ולא לכל אחד יש טלפון IP.

לאן השוק של מספר טלפון ישראלי בחו"ל יתפתח?

ככלל, התחרות בשוק זה גדולה והצרכן מרוויח מכך. עם זאת, ישנם אתגרים טכניים ובירוקרטיים שונים אשר מובילים לכך שחברות תקשורת שונות מתקדמות לעיתים לאט מבחינת הצעת שירותים חדשים.

לסיכום

נושא התקשורת כאשר נמצאים בחו"ל בהחלט שווה תשומת לב והשקעה, בעיקר לעסקים שיש להם הוצאות קבועות ורבות בהקשר זה. כמו כן, כדאי לזכור ששוק זה מתפתח בהתמדה, וחשוב להתעדכן בחידושים ולנצל הזדמנויות חדשות שנפתחות.

מטוס נייר אדום

אם לא תרשמו, איך תגלו את החידושים ?

אם תרשמו, נדאג לשלוח לכם רק חדשות שמעניינות את העסק שלך